Czas lokalny

Czas UTC

Wspierają nas


Kontakt radiowy

Częstotliwość lokalna:
145.562,5 MHz FM

** SP9S, SP9O **
* SQ9KWY, SP9REG *

Polish CB DX Club

161KUP
CB DX Klub
Kilo United Papa

Można odbierać
26.425 MHz SSB
27.555 MHz SSB

Tylko odbiór
· CB DX Klub
· CB Radio
· Karty QSL - adres

Gadu Gadu

Historia Klubu

HISTORIA

Co to za klub? Niewiele osób zapewne wie, że na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat w Andrychowie wielokrotnie tworzono kluby łączności. Jedne działały krócej, inne dłużej.
Krótkofalarski Klub Łączności "Delta" SP9KUP działa od 27 lat. W swym gronie skupia ludzi, którzy mniej lub więcej interesują się łącznością, konstrukcją urządzeń lub sportem. Nie ma znaczenia wiek, wykształcenie czy wyznanie religijne. To Klub skupiający młodzież i dorosłych, dla których łączność jest formą sportu i którą traktują jako swoje hobby. Nie wyjeżdżając z kraju, miasta, a nawet nie wychodząc z domu, krótkofalowcy nawiązują znajomości, przyjaźnie z ludźmi z odległych zakątków świata. W ten sposób skojarzyło się również sporo małżeństw! Co bardziej wtajemniczeni członkowie DELTY biorą udział w licznych zawodach krajowych i międzynarodowych.
Działalność Klubu nie ogranicza się jedynie do przesiadywania przy radiu lub komputerze. Krótkofalowcy wciąż pogłębiają swoją wiedzę z dziedziny techniki budowy urządzeń radiowych, anten czy innych urządzeń elektronicznych. Biorą także udział w akcjach ratowniczych. "Delta" współpracuje z Ligą Obrony Kraju, Obroną Cywilną oraz z Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Celem Klubu jest ciągłe doskonalenie umiejętności operatorów radiostacji i przygotowywanie ich do sprawnego tworzenia rezerwowej sieci łączności radiowej na wypadek klęsk żywiołowych lub innych zagrożeń.

Pod względem osiągnięć, od kilku lat Klub z Andrychowa uznawany jest za najlepszy klub w Małopolsce. Nie sposób wymienić jego wszystkich sukcesów. Andrychowscy krótkofalowcy byli niejednokrotnie Mistrzami i Vice-Mistrzami Polski Radiostacji Klubowych w zawodach krajowych. Zdobyte miejsca można znaleźć w zakładce Udział w zawodach.


W roku bieżącym Klub ponownie bierze udział w Mistrzostwach Polski, lecz wynik będzie znany dopiero w przyszłym roku. Chcieliby powtórzyć wygraną z lat ubiegłych i w dalszym ciągu cieszyć się tytułem Mistrza Polski Radiostacji Klubowych.

Możesz spędzić swój wolny czas na ławce przy bloku lub przed ekranem telewizora.
Decyzja należy do Ciebie!
Klub Łączności "Delta" zaprasza wszystkich, którzy chcą obejrzeć z bliska zdobyte trofea albo przekonać się na czym polega praca z radiostacją.

Wygenerowano w sekund: 0.01
609,120 unikalnych wizyt