Czas lokalny

Czas UTC

Wspierają nas


Kontakt radiowy

Częstotliwość lokalna:
145.562,5 MHz FM

** SP9S, SP9O **
* SQ9KWY, SP9REG *

Polish CB DX Club

161KUP
CB DX Klub
Kilo United Papa

26.425 MHz SSB
27.555 MHz SSB

· CB DX Klub
· CB Radio
· Karty QSL - adres

Gadu Gadu

Spotkanie w Suchej Beskidzkiej

Nowości

W dniu 15.10.2015 odbyło się spotkanie w Suchej Beskidzkiej z udziałem kolegów z Andrychowskiego Klubu Łączności "Delta".

Celem spotkania było odanie do użytku rozbudowanej strzelnicy kulowej o nową oś do strzelań na 50m. Rozbudowa była możliwa tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu członków  zarządu powiatowego LOK przy pomocy wielu ludzi i instytucji.

Zdjecia udostępnili koledzy (sq9wl, sq9kwy)

Duże zdjęcia:


Fotoreportaż również na stronie: sucha24.pl

Wolny dzień klubowy

Ogłoszenia

Informujemy, że w najbliższy czwartek tj. 15 października 2015 r.

Klub SP9KUP będzie NIECZYNNY.

Prezes Klubu

Mariusz Zieliński SP9O

HF690PMA via SP9KUP - 690. rocznica andrychowskiej parafii

Informacje

W 2015 roku przypada 690. rocznica istnienia Parafii Św. Macieja w Andrychowie. Z tej okazji w dniach od 09.10.2015 - 09.11.2015 będzie ponownie pracować okolicznościowa stacja HF690PMA.
W okresie wakacji od 10.07.2015 - 05.08.2015 z okazji jubileuszu przeprowadzono mnóstwo łączności, podczas których operatorzy radiostacji spotkali się z dobrym przyjęciem i wielką życzliwością korespondentów.
Karty QSL proszę przesyłać przez biuro PZK - OT 31 jako HF690PMA via SP9KUP.

 

 

Pełne dzieje historii Parafii:
https://pl.wikipedia.org/wiki/parafia_św._Macieja_w_Andrychowie

 

ZAPRASZAMY DO ŁĄCZNOŚCI

www.qrz.com/db/HF690PMA

Krótkofalowcy z Andrychowa odwiedzili Piątek

Sprawy klubowe

W dniu 16 maja 2015 roku krótkofalowcy z Andrychowskiego Klubu Łączności „Delta” SP9KUP prowadzili łączności z Geometrycznego Środka Polski w miejscowości Piątek, potrzebne do zdobycia dyplomu „Cztery Strony Polski – 4SP+”. Nawiązali ponad 80 łączności ze stacjami z całej Polski oraz kilkanaście ze stacjami zagranicznymi (m.in. Niemcy, Francja, Irlandia, Walia, Ukraina). Uczestników wyprawy odwiedził Wójt Gminy Piątek - Pan Krzysztof Lisiecki od którego otrzymali upominki i foldery promujące miejscowość, a także miejscowi krótkofalowcy z Piątku i Łęczycy.

 


 

- Wyrażamy ogromną wdzięczność Panu Wójtowi Krzysztofowi Lisieckiemu za pozytywne rozpatrzenie naszej prośby, a także życzliwe przyjęcie nas i otrzymane upominki, które będą nam przypominać tak mile spędzone chwile w Gminie Piątek - relacjonuje Paweł Lasek SQ9MUX.

W drodze powrotnej do domu radiooperatorzy ze swoimi rodzinami zatrzymali się w Ogrodzieńcu, gdzie w pobliżu zamku ponownie rozłożyli swoją radiostację i nawiązali sporo łączności. Część korespondentów, która odpowiedziała na ich wywołanie, prowadziła z nimi łączność dzień wcześniej z Piątku. 

 

Więcej zdjęć na: plus.google.com

Ze środka Polski na cały Świat

Informacje

W sobotę 16 maja 2015 roku w godzinach popołudniowych Krótkofalowcy: Ania SO9ANI, Bartosz SQ9OJN, Krzysztof SP9GAZ, Paweł SQ9MUX z Andrychowskiego Klubu Łączności "Delta" SP9KUP wraz z osobami towarzyszącymi będą prowadzić łączności z rynku w miejscowości Piątek w ramach zdobycia dyplomu „Cztery Strony Polski + Geograficzny Środek Polski” wydawanego przez Klub Turystyczno-Radiowo-Astronomiczny „Ryjek” SP9KGP z Rabki Zdroju

 

 

Regulamin dyplomu na: www.sp9kgp.org

Wygenerowano w sekund: 0.02
562,494 unikalnych wizyt